Gost emisije „Dobro jutro Srbijo“ na Happy televiziji bio je narodni poslanik, predsjednik Stranke pravde i pomirenja akadamik Muamer Zukorlić razgovaralo se o aktuelnostima iz oblasti politike, kulture, društva.
Akademik Zukorlić upozorio na sve češće miješanje novinara u društvne odnose, na način da svojim izjavama doprinose novim podjelama i širenju mržnje među narodima. Zukorlić kazao da novinar ne smije u javnosti iznositi svoj stav a pogotovo ako je to uvredljiv i ako na bilo koji način podržava zločin.
„Ja lično mislim da ta orijentacija i te hajke nastojanja da se omalovaži zločin prema Bošnjacima i genocid u Srebrenici čak više škode Srbima i srpskom narodu nego li što škode Bošnjacima. Takvi stavovi povrijede Bošnjake ali oni škode Srbima, čak meni moji Bošnjaci govore šta si ti zapeo da spašavaš Srbe, otišao si u Beograd samo im govoriš kako treba da rade da bi se izvukli iz belaja u kome su se našli. Da, to je tačno ja to govorim jer sam dobronamjeran u svim mojim relacijama, uključujući i politiku iako ni to nije zahvalno. Zašto? Vi imate dva pristupa putanju zločina, da li je odgovornost za zločin individualna ili kolektivna, to je veoma bitno pitanje, principijelno su svi zločini individualne odgovornosti, međutim šta se dešava ukoliko jedna elita medijska, politička, intelektualna potura pod zločin cijelu državu i cijeli narod, to je ono što vi ovdje radite Mariću. Sada ne govorim šta to znači za Bošnjake, nego šta to znači za Srbiju i Srbe, tu pravite veliku grešku, poturate cijelu Srbiju kao državu, poturate cijeli srpski narod pod te zločine, umjesto da tu napravite razliku i da kažete hajmo zajedno istraživati ko je počinio, bez toga da se omalovaži.“
Akademik Zukorlić je komentirajući izjave novinara Marića naglasio da je pitanje zločina moralno pitanje svakog ponaosob.
„Velika je greška kod intelektualaca ali isto tako i u medijima, obično se o zločinima govori na način naš i njihov, prema nama i prema nekome drugome i onda se ima dva parametra i kao da se zločini vagaju isključivo na političkoj vagi, što je katastrofalno pogrešno jer mi umišljamo da je to kako ću se ja ophoditi prema nekom zločinu vezano za tu drugu stranu, pa ako ja priznam zločin i kažem jeste, nije smelo, desilo se, to je zlo, mi se moramo protiv toga boriti, mi tada mislimo da smo pomogli toj drugoj strani. Pitanje zločina je parekselans moralno pitanje, lično vezano za svakog od nas koji se izjašnjava, prema tome, moje izjašnjavanje o zločinu nema veze sa Srbima, Hrvatima ili Albancima, moje izjašnjavanje bilo kom zločinu ima veze sa mnom. Ja time prvo govorim o sebi a drugo ja time zapravo ostavljam u emanet svojoj djeci matricu po kojoj ja odgajam svoju djecu i svoje buduće generacije.“
Dodao da misli da sadašnje elite vode Srbiju u pogrešnom smjeru u pogledu utrkivanja ko će više omalovažiti tuđi zločin i time pokazati patriotizam.
„Ovdje je poenta u tome da li će i ove sadašnje vlasti i sadašnje elite zapravo podmetati državu i naciju pod tu odgovornost ili ne. To je prvo moralno pitanje a kasnije i političko. Moralno je u odnosu sadašnjih srpskih elita medijskih, intelektualnih i političkih, ako se te elite ograđuju od zločina prvo osudom, javnom, a potom ophođenjem sa piatetom prema žrtvama, a potom spremnošću da se objektivno sagledaju zločini, da se ne kaže, ma daj nije 8.000 nego je 3.000. Kada postupite tako već ste vi srušili sve, već ne postupate sa porukom principijelnosti i dobre namjere već postupate tendenciozno, tu je zamka za Srbiju i srpski narod.“
Akademik Zukorlić je istakao i to da dvojni standard uništi svakoga.
„Sve što Srbija sa bilo kojim režimom radi prema drugima unutar nje, njoj će se vratiti u Crnoj Gori, Bosni i Hrvatskoj, to ovdje niko ne uvažava. Vi u emisijama ovdje imate gosta koji kada mu postavite neko pitanje koje se tiče unutarnjih odnosa u Srbiji prema Bošnjacima, Mađarima, Albancima ili bilo kome, vi imate jedan ćitab i jednu vagu, što prebacite to na Hrvatsku, Bosnu ili Crnu Goru, vi odjednom imate drugi kantar, pa ne može to tako, taj dvojni standard će uništiti svakoga. Moramo se saglasiti o principu, šta smo mi imali 2007. godine? Ugrožavanje Islamske zajednice, otimanje objekta. Šta vam se sada vraća u Crnoj Gori? Pa baš to, crkva je podržala razbijanje IZ-e 2007. godine, evo sada joj se to vraća, vidite kako boli, vidite kako kada se vrati meni to izgleda strašno, a tada je bilo nek satru tog Zukorlića koji se šepuri i dolje pravi neku džamahiriju ili šta su već govorili.“